Gua Sha, Baňkování a jiné harmonizační techniky

Masáž v čínské medicíně se na rozdíl od evropské masáže řídí:

  • teorií čínské medicíny
  • zdůrazňuje celistvost organismu
  • klade důraz na léčení choroby
  • hlavní metodou jsou masáže bodů a drah

Čínské masážní techniky jsou zároveň i diagnostickým nástrojem, který terapeutovi tčm napovídá co daný organismus přesně potřebuje a jak mu ulevit. Pokud si nejste jisti s výběrem, pak se zeptejte.

Baňkování je metoda, při které se používají skleněné, plastové nebo silikonové baňky, které se přikládají na kůži a vytvářejí podtlak, jež vtahuje dovnitř baňky kůži a svaly k jejich prokrvení, uvolnění, regeneraci. Je to příjemná masážní technika, která se může kombinovat i s moxováním, masáží, ošetřením akupunkturních bodů, atp. Více o baňkování zde.

Moxování aneb požehování akupunkturních drah či bodů je podobně jako baňkování další nástroj terapeuta, který lze jednoduše řečeno použít pro podporu imunity, úpravu zažívání, odblokování toku energie, navození pocitu klidu a harmonie. 

Gua sha masáž je diagnostická masáž. Jedná se o masáž, která se v Číně využívá často v domácnosti jako první pomoc při chřipce, bolestech zad, různým blokacím všelijakého původu. Asiaté tuto masáž používají současně při akupunktuře nebo pro odblokování akutní bolesti. Zároveň ji lze využít jako diagnostický nástroj pro terapeuty tčm. Více o Gua Sha masáži zde.

Meridiánová masáž, jak už název napovídá slouží ke zprůchodnění meridiánů (akupunkturních drah), které se nachází po celém těle. Je to velice sofistikovaná masáž, při které se využívá kovová diagnostická tyčinka, jež slouží jako nástroj identifikace akupunkturních drah. Pro tuto masáž je nutná akurátní znalost průběhu jednotlivých drah, kterých je celkem 12 řádných. Meridiánová masáž může částečně nahradit akupunkturu samotnou anebo ji lze použít jako předpřípravu pro akupunkturu. Často se u ní doporučuje i olejová masáž, která napomáhá toku energie. 

Čínská bodová masáž je masáž, při které se pracuje s akupunkturními body, které leží na akupunkturních drahách. Tlak na tyto body uvolňuje případné stagnace, které vytváří bolest. Je tedy vhodná při bolestech zad, horních i dolních končetin, apod. Velmi účinná technika, z níž se inspirovalo mnoho dalších nových masážních technik.

Ceník:  v současnosti masáže neprovádím. Možná je pouze diagnostika online s možností zaslání bylin.

Služba Cena v CZK
   
   
   
   
   
   
   
   

Objednejte se ZDE.

Related Posts