Ošetření akupunkturních bodů

Akupunktura je tisíce let stará léčebná metoda vycházející z tradiční čínské medicíny. Při akupunktuře se pacientovi nabodávají akupunkturní body pomocí tenkých jehel, které stimulují tok energie qi v těle. Akupunkturní body leží na akupunkturních drahách, tzv.meridiánech, v kterých proudí energie qi, a které jsou spojeny s jednotlivými orgány. Akupunktura se snaží předcházet nerovnováze v toku této energie. Jejím cílem je tok energie qi harmonizovat.

Jak se provádí akupunktura?

Počáteční akupunkturní sezení obvykle trvá 20 minut až 1 hodinu a zahrnuje posouzení vašeho celkového zdravotního stavu, anamnézy a fyzického vyšetření, po kterém následuje vložení akupunkturních jehel.

Akupunktura může často zahrnovat několik samostatných sezení, ale toto se může lišit.

Kdy je nutné dbát zvýšené opatrnosti:

Pokud máte poruchu krvácení, jako je hemofilie, nebo užíváte antikoagulancia, poraďte se se svým lékařem dříve, než se rozhodnete pro akupunkturu.

Akupunktura se také obvykle nedoporučuje, pokud trpíte alergií na kov nebo máte infekci v oblasti, kde mohou být zavedeny jehly.

Zvýšené opatrnosti se dbá také v období těhotenství, jelikož některé body nelze během těhotenství bezpečně použít. Proto informujte svého praktika tčm o těhotenství hned při prvním sezení.